CUHS15S60
Small-signal Schottky barrier diode
产品概要
Feature High breakdown voltage / Low VF
Internal Connection Single
Number of Circuits 1
RoHS Compatible Product(s) (#) Available
封装
Toshiba Package Name SOD-323HE (US2H)
Package Image 东芝 CUHS15S60 Small-signal Schottky barrier diode产品 US2H 封装图片
Package Code SOD-323HE
Pins 2
Mounting Surface Mount
Package Dimensions 查看
Land pattern dimensions 查看
项目 符号 单位
Average Forward Current IO 1.5 A
Reverse Voltage VR 60 V
电气特性
项目 符号 条件 单位
Total Capacitance (Typ.) CT VR=0V
f=1MHz
130 pF
Forward Voltage (Max) VF IF=700mA 0.48 V
Forward Voltage (Max) VF IF=1000mA 0.55 V
Forward Voltage (Max) VF IF=1500mA 0.67 V
Forward Voltage (Typ.) VF IF=500mA 0.38 V
Forward Voltage (Typ.) VF IF=700mA 0.42 V
Forward Voltage (Typ.) VF IF=1000mA 0.48 V
Forward Voltage (Typ.) VF IF=1500mA 0.60 V
Reverse Current (Max) IR VR=60V 0.450 mA