Package Image 东芝 SSM3K15ACT Small-signal MOSFET产品 CST3 封装图片
Package Code SOT-883
Pins 3
Mounting Surface Mount
Package Dimensions 查看
Land pattern dimensions 查看
项目 符号 单位
Drain-Source voltage VDSS 30 V
Gate-Source voltage VGSS +/-20 V
Drain current ID 100 mA
Power Dissipation PD 0.1 W
电气特性
项目 符号 条件 单位
Gate threshold voltage (Max) Vth - 1.5 V
Gate threshold voltage (Min) Vth - 0.8 V
Drain-Source on-resistance (Max) RDS(ON) |VGS|=2.5V 6.0 Ω
Drain-Source on-resistance (Max) RDS(ON) |VGS|=4V 3.6 Ω
Input capacitance (Typ.) Ciss - 13.5 pF