TRS12A65F
SiC Schottky barrier diode
产品概要
Feature Chip design of 2nd generation
Number of Circuits 1
Internal Connection Single
RoHS Compatible Product(s) (#) Available
封装
Toshiba Package Name TO-220F-2L
Package Image 东芝 TRS12A65F SiC Schottky barrier diode产品 TO-220F-2L 封装图片
Pins 2
Mounting Through Hole
项目 符号 单位
Forward DC current IF(DC) 12 A
Repetitive Peak Reverse Voltage VRRM 650 V
电气特性
项目 符号 条件 单位
Reverse current (Max) IR VRRM=650V 60 μA
Forward Voltage (Max) VF IF=12A 1.6 V
Forward Voltage (Typ.) VF IF=12A 1.45 V