Package Image 东芝 SSM3K35AMFV Small-signal MOSFET产品 VESM 封装图片
JEITA SC-105AA
Package Code SOT-723
Pins 3
Mounting Surface Mount
Width×Length×Height
(mm)
1.2×1.2×0.5
Package Dimensions 查看
Land pattern dimensions 查看
Ultra Librarian® CAD model
(Symbol, Footprint and 3D model)
Download from UltraLibrarian<sup>®</sup> in your desired CAD format<br>*1 *3
Download from UltraLibrarian® in your desired CAD format
SamacSys CAD model
Download from SamacSys<br>*2 *3
Download from SamacSys
*2 *3
 Please refer to the link destination to check the detailed size.
绝对最大额定值
项目 符号 单位
Drain-Source voltage VDSS 20 V
Gate-Source voltage VGSS +/-10 V
Drain current ID 250 mA
Power Dissipation PD 0.15 W
电气特性
项目 符号 条件 单位
Gate threshold voltage (Max) Vth - 1.0 V
Gate threshold voltage (Min) Vth - 0.35 V
Drain-Source on-resistance (Max) RDS(ON) |VGS|=1.2V 9.0 Ω
Drain-Source on-resistance (Max) RDS(ON) |VGS|=1.5V 3.1 Ω
Drain-Source on-resistance (Max) RDS(ON) |VGS|=1.8V 2.4 Ω
Drain-Source on-resistance (Max) RDS(ON) |VGS|=2.5V 1.6 Ω
Drain-Source on-resistance (Max) RDS(ON) |VGS|=4.5V 1.1 Ω
Input capacitance (Typ.) Ciss - 18 pF
Total gate charge (Typ.) Qg VGS=4.5V 0.34 nC